Svetovo najnavštevovanejšie webové stránky

Svetovo najnavštevovanejšie webové stránky
.

Internet je miestom, na ktorom sa nachádza nespočetne veľa webov nespomenúc tie, ktoré vznikli ešte len nedávno alebo ďalšie, ktoré vzniknú onedlho. Ako sa potom priemerní užívatelia dokážu v takomto širokom výbere orientovať? V podstate jednoducho. Stačí im poznať len niekoľko svetovo najnavštevovanejších a najpopulárnejších webov. Zatiaľ, čo internet navštevujú zhruba 3 miliardy ľudí,  milióny webových stránok navštívi len niekoľko desiatok užívateľov. Pritom tie najpopulárnejšie weby sa delia o návštevnosť ukazujúcu na nieľko desiatok- miliónov. V tomto článku si niektoré z týchto najnavštevovanejších webov predstavíme.

www

Nebudem zbytočne zdržovať, nakoľko víťazov už tušíte zrejme vopred a pokiaľ nie, váš odhad by bol dosť presný. Všetci už tušíte, že víťazmi budú Google, Facebook a Youtube,… a máte pravdu. Pozrime sa však aj na iné zaujímavé stránky, ktoré sú v návštevnosti iba o zlomok nižšie.

  • Na základe nedávneho škandálu sa Facebook pravdepodobne prepadol nižšie, populárnou alternatívou začína byť Instagram, Twitter či Reddit.

Na prvé priečky sa radia aj stránky ako Amazon, Yahoo, Baidu –čínsky vyhľadávač a mailová služba (podobne ako Google), Wikipedia, Tencent QQ- čínske ICQ, ktoré sa však využíva aj k podnikateľským aktivitám.
Teraz sa pozrime na stránky, ktoré sú v návštevnosti len o niečo nižšie. Outlook Live– Outlook a iné služby Microsoftu, Taobao- čínsky web určený na obchodovanie, Sina /.com.cn/– čínsky portál, kde sú zábava, správy, blogy na jednej platforme, Linkedin- sociálna sieť určená pre biznis, kariéru a vzájomné kontaktovanie sa, Weibo– čínsky Twitter, Ebay– aukčný portát, Yandex– ruský vyhľadávač, VK– ruský facebook.

.

prohledávač

Poznámka na záver
Mohli ste si všimnúť, že viaceré zmienené weby nie sú v našej krajine moc známe a ani navštevované. Najmä tie čínske. Nakoľko má však Čína veľa obyvateľov, výraznou mierou ovplyvňuje i štatistiky návštevnosti. Ruské weby ako VK či Yandex sú najmä v dotyčnej krajine navštevované v takej vysokej miere, že ich návštevnosť sa vyšplhala medzi celosvetovo najpopulárnejšie siete.

Svetovo najnavštevovanejšie webové stránky
4 (80%)12
.